برند محصولات
فـروشــگاه

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

رنگ پلی اورتان رویه براق مکث

رنگ پلی اورتان رویه براق مکث

max paint

پلی اورتان رویه براق  

MAX-2-01-1-00-1                           

شناخت فرآورده:  

MAX-2-01-1-00-1 رنگ رویه دوجزئی پلی اورتان که با ایزوسیانات آلیفاتیک سخت می شود.

موارد کاربرد:

بعنوان­ رنگ ­رویه ­محافظتی­ برای­ حفاظت­ سازه­های ­فلزی ­درجائیکه­ کار با کیفیت­ بالا و جالب ­توجه ­و مقاومت ­بالا در برابر خوردگی­ مورد نیاز باشد بکار میرود. مانند کارخانه­های شیمیائی، کاغذسازی، سکوهای ساحلی، پالایشگاهها، پتروشیمی­ و مخازن

ویژگی های اساسی:

  • مقاومت خوب شیمیائی وآب و هوائی
  • ثبات رنگ (ضدV) و براقیت عالی
  • چسبندگی عالی روی سطوح آهنی مانند گالوانیزه ، آلومینیوم، مس و …
  • عدم تمایل به پدیده زرد شدن (Yellowing)
  • امكان اعمال تا دماي C ° 5-
  • مقاومت در برابر روغنهاي معدني وگياهي و مواد شيميايي ملايم

سیستم پیشنهادی:

  • پرایمر و رنگ میانی اپوکسی
  • يك لایه 30 تا 40 میکرونی MAX-2-01-1-00-1

آماده سازي سطح:

1- سطوح رنگ آميزي شده:

اين سطوح بايد كاملاً تميز و عاري از هر گونه چربي و آلاينده هاي ديگر باشد. قبل از رنگ آميزي سطح بايد كاملاً خشك گردد واگر مدت زمان زيادي از اعمال رنگ زيرين گذشته باشد‏ ‏‏ٌ‏‏زبري مناسبي توسط سنباده نرم بر روي سطح ايجاد گردد.

2- سطوح آهني:

سطح آهن را با حلال مناسب شستشو دهيد تا عاري از چربي ‏و نمك و هرگونه آلاينده ديگر گردد. سپس زنگ زدايي و ايجاد پروفايل بر روي سطح را با روشهاي مختلف از قبيل بلاستينگ تا درجه sa2.5 (SSPC-SP10) يا بوسيله ابزار مكانيكي تا درجه ISO-St3 (SSPC-SP3) انجام دهيد. (بلاستينگ به عنوان بهترين روش پيشنهاد ميگردد.) در سازه هاي فلزي‏ نقاط جوشكاري شده وگوشه ها (قسمت هاي زاويه دار) را بايد با دقت بيشتري آماده سازي نمود(نقاط جوشكاري شده بايد صاف وصيقلي وعاري از هرگونه زائده وتيزي باشند) بعد از انجام زنگ زدايي ذرات حاصل از آماده سازي وساير آلودگيها را با فشار هوا(بادعاري از رطوبت وچربي) و يا با روش وكيوم (ايجاد خلاء) از روي سطح زدوده و با پارچه تميز كاملاً خشك نمائيد. اعمال لايه اول رنگ (پرايمر) بايد حداكثر يك ساعت بعد از آماده سازي انجام پذيرد. 

شرايط اعمال اسپري معمولي اسپري بدون هوا برس غلطك
درصد تينر 7-10 % 3-5 % 5-7 % 4-6 %
فشار سرنازل 3 -5 bar 140 -160 bar
قطر سرنازل 1/2 -1/8 mm 0/3-0/5 mm
فاصله دست 30-50 cm 40-60 cm

دستورالعمل رنگ آميزي رنگ  :

بعد از آماده سازي سطح و انتخاب نحوه رنگ آميزي، ابتدا رنگ را بهم بزنيد تا كاملاً مخلوط گردد، دقت شود كه هيچگونه رسوبي در ته ظرف باقي نماند، سپس هاردنر را با نسبت پيشنهادي به رنگ اضافه نموده و مخلوط را كاملاً ميكس نماييد تا يكنواخت گردد، تينر مخصوص را به مقدار مناسب (مقدار آن به روش اعمال بستگي دارد) به مخلوط اضافه نموده تا رنگ قابل اجراگردد، سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نماييد.

نگهداري و حمل و نقل :

رنگ فوق قابل اشتعال مي باشد بنابراين بايد در ظرف دربسته و پلمپ شده بدور از رطوبت، آتش ،جريان شديد برق و مواد محترقه نگهداري شود. توصيه ميگردد بعد از باز كردن درظرف، محتويات آن را در كوتاهترين زمان مصرف نماييد. دماي مناسب انبار C° 20مي باشد.

نكات ايمني :

هنگام كاربرد رنگ از تجهيزات ايمني نظير ماسك، عينك، روپوش وتهويه مناسب استفاده گردد. درصورت تماس با پوست، محل را با پارچه آغشته به حلال مناسب تميز نموده و با مقدار زيادي آب ولرم و صابون شستشو نماييد از تنفس بخارات رنگ بويژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

خطر: رنگ را حتماً در محيطي كه هوا جريان دارد اسپري كنيد و از ايجاد هرگونه جرقه جداً خودداري شود.

حسین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code